Door: Ria Poulsen
Aan de Costa de la Luz, de meest westelijke costa van Andalusië, vind je geen gigantische campings met grote waterparken en veel entertainment. Wél vind je er kleinere, kindvriendelijke campings vlakbij mooie zandstranden.
Ik ben op zoek gegaan naar de leukste kindercampings aan de Costa de la Luz, met voldoende faciliteiten voor kinderen, zoals een buitenzwembad, een speeltuin en een sportveld. Bekijk de familiecampings hieronder!
Taïga Puerto Santa María ligt vlakbij de mooie stranden van de Costa de la Luz en op ca. 20 kilometer van de stad Cádiz. Het brede zandstrand van Playa de Puntilla ligt direct aan de camping.
De schaduwrijke camping heeft een buitenzwembad met een ondiep gedeelte voor kleintjes. Ook is er een speeltuin en een multisportterrein. In de zomer worden er leuke activiteiten georganiseerd zoals spelletjes, workshops en feesten, en bij het restaurant kun je lekker eten.
Bij de camping kun je een kampeerplaats boeken of je overnacht er in een bungalow. De bungalows zijn er in verschillende uitvoeringen, en geschikt voor 2 tot max. 5 personen. Honden zijn toegestaan.
Een andere leuke kindercamping aan de Costa de la Luz is Camping Playa Taray in Islantilla, op 35 minuten rijden in westelijke richting vanaf Huelva.
Deze prachtig gerenoveerde camping aan zee ligt op een paar minuten lopen van een breed zandstrand en beschikt over moderne bungalows plus diverse glampingtenten: een paar belltenten en een hangende tent in de vorm van een bal.
Bovendien is er op deze natuurcamping vlakbij de grens met Portugal een klein zwembad, een speeltuin, een multisportveld en een restaurant. Honden zijn toegestaan en de camping is het hele jaar geopend.
Ook de glamping Taïga Tarifa Punta Paloma is een leuke familiecamping aan de Costa de la Luz. De camping ligt in het meest zuidelijke puntje van Zuid-Spanje, direct aan de Straat van Gibraltar. Perfect voor watersportliefhebbers!
De camping heeft een leuk, kindvriendelijk zwembad, een speeltuin, sportterrein, minigolfbaan en pingpongtafel. In het hoogseizoen is er animatie en de camping heeft ook een restaurant en een kleine supermarkt.
Op deze sfeervolle, duurzame camping kun je overnachten in een bungalow of in een lodgetent geschikt voor 2, 4 of 6 personen. De camping ligt op ca. 20 minuten rijden van de stad Tarifa.

Op zoek naar een leuke kindercamping in de buurt van nationaal park Doñana? Dan kan ik Camping Huttopia Parque de Doñana (voorheen Camping Village Doñarrayan Park) warm aanbevelen!
Deze vrij kleine camping aan de Costa de la Luz ligt aan de noordkant van het prachtige natuurgebied, in de buurt van het plaatsje Almonte en op 30 minuten rijden van de zee.
De camping beschikt over ruim 50 rustieke staplaatsen tussen de pijnbomen en verschillende glamping accommodaties (glampingtenten, woonwagens en chalets).
Deze kindvriendelijke camping heeft verder twee buitenzwembaden (een zwembad om baantjes te trekken en een prachtig kleuterzwembad met wit zandstrand eromheen), een speeltuin en een restaurant.
Bovendien kun je er fietsen huren. Honden zijn toegestaan.
Zoek je een rustige kindercamping aan de Costa de la Luz die niet direct aan zee hoeft te liggen, maar van waaruit je met de auto wel zo aan het strand bent? Dan is Camping Rural Vejer een aanrader!
Deze rustieke, vrij kleine camping in de provincie Cádiz (90 staplaatsen) ligt midden in een dennenbos, op een paar kilometer van het witte bergdorp Vejer de la Frontera plus 8 kilometer van het strand van Barbate.
De camping beschikt over een heerlijk buitenzwembad, een speeltuin, een restaurant en een paar gezellige bungalows (stenen huisjes). Deze natuurcamping is ook in de winter open.
Een rustige, vrij kleine kindercamping in het achterland van de Costa de la Luz in de provincie Cádiz vind ik ook Camping Pueblo Blanco buiten het witte bergdorpje Olvera.
Dit is echt nog een beetje kamperen bij de boer, maar dan wel met vermaakmogelijkheden. Want er is een buitenzwembad, een speeltuin, een klein klimpark en een algemene ruimte met tafeltennistafel, biljarttafel en meer.
En naast rustieke staplaatsen beschikt deze 220 plaatsen tellende camping in het binnenland van Andalusië ook over een paar gezellige houten bungalows.
Bovendien ligt de camping aan de Via Verde de la Sierra de Cadiz, in een prachtig berglandschap.
Camping Conil staat voor zon, rust en ruimte. De schaduwrijke camping ligt in een dennenbos, op ca. 10 minuten rijden van de mooie stranden van Conil de la Frontera, waaronder het brede, langzaam aflopende Playa de la Fontanilla.
De camping beschikt over een buitenzwembad met een apart peuterbad, en een gezellig restaurant. Ook is er een leuke speeltuin en animatie in het hoogseizoen. Voor oudere kinderen worden sporttoernooitjes georganiseerd en er is een tafeltennistafel.
Bij camping Conil kun je kamperen met je eigen tent of caravan, of overnachten in een ingerichte safaritent of een bungalow. Deze zijn er in verschillende groottes en uitvoeringen. In sommige accommodaties zijn honden toegestaan.
Wil je inspiratie opdoen voor een vakantie aan de Costa de la Luz? Lees dan verder op de pagina's die ik heb geschreven over: